رنگ مناسب برای نقاشی نمای ساختمان

رنگ مناسب برای نقاشی نمای ساختمان

رنگ نما

در حال حاضر مناسب ترین رنگ نمای ساختمان رنگ‌های اروپایی جوتن هستند که توسط کشور نروژ تولید می‌شود. در چند سال اخیر این رنگ‌ها شدیدا توسط نقاشان و مردمان کشورمان مورد توجه قرار گرفته‌اند. طبق تحقیقات مدل اكریلیك از تولیدات شرکت مذکور در زمینه رنگ بیش از سایر محصولات تولید شده توسط جوتن در ایران محبوبیت داشته است البته باید به این موضوع نیز توجه داشت که رنگ تولیدی توسط کمپانی جوتن تقریبا بیش از دو برابر سایر محصولات شرکت‌های ایرانی در زمینه رنگ نما قیمت دارند.

رنگ های نما که توسط شرکت داخلی ایران تولید می‌شوند نیز محصولات با كیفیتی هستند همچون رنگ های روناس ایران، رنک ریف ایران و نیو کالر ایران با کیفیت استاندار جهانی هستند.

از پرکاربردترین پوشش های نما می توان به رنگ اکریلیک اشاره کرد که به علت دوام ، انعطاف پذیری و درخشندگی اش در انواع نقاشی‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. رزینهای اکریلیک را می توان به دو دسته پایه حلال نفتی و حلال آب تقسیم کرد. آن دسته که در آب حل می‌شود، زود خشک می‌شود، بو ندارد و سطحی سخت و آسیب ناپذیر به وجود می‌آورد. در فام های بسیار متنوع و قابل شستشو هستند و برای ایجاد فیلمی مقاوم روی سطوح سیمانی، گچی، کناف، و هر سطح دیگری قابل اجرا هستند چون غلظت بالایی دارند و به سرعت خشک می‌شوند و پوششی ضد رطوبت ایجاد میکنند، درمقابل نور خورشید (U.V) مقاوم هستند درنتیجه عمر طولانی و خواص ضد باکتری و کپک دارند.
رنگ‌های اکریلیک پایه آب نسل جدید از رنگ‌های ساختمانی می‌باشند که با توجه به مسائل زیست محیطی و عدم استفاده از حلال‌های آلی و مواد مضر کاربرد این نوع رنگ‌ها روبه افزایش است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید